Kurumsal Sistem Çözümleri

Anasayfa  > Hizmetlerimiz  >  Kurumsal Sistem Çözümleri
Kurumsal Sistem Çözümleri

·         Çağrı Başına Teknik Servis Hizmetleri Garanti kapsamında olmayan ve bakım sözleşmesi bulunmayan bilgisayar sistemleri , Mac, iPod, iPhone gibi Apple Macintosh ürünlerinin ve yazılımlarının arızalarında , bilgisayar donanımları , işletim sistemleri , özel yazılımlar , notebook tamiri , güvenlik duvarı , kamera güvenlik arızaları , iş istasyonları arızaları , ağ yapılandırma sorunları , web tasarım revizyonları gibi konularda çözüm üretme , arızalı ürünlere teklif verme/sipariş alma yöntemi ile çağrı üzerine teknik servis hizmeti vermekteyiz.

·         Sözleşmeli Bakım Hizmetleri Garanti süresi dolan ürünler (bilgisayar sistemleri , bilgisayar donanımları , işletim sistemleri , özel yazılımlar , notebook tamiri , güvenlik duvarı , kamera güvenlik arızaları , iş istasyonları arızaları , ağ yapılandırma sorunları , web tasarım revizyonları)için müşterinin isteği aynı yönde ise bakım sözleşmesi imzalanarak hizmete müşterinin istediği koşullarda devam edilir. Bakım şartları müşteri ile birlikte düzenlenir, bu esnada katkımız müşteriye ihtiyaçlarının tespitinde yardım etmek, ihtiyaçlar belirlendikten sonra ise seçenekler sunmaktır.

·         Koruyucu Periyodik Bakım Meydana gelebilecek arızaları önlemek, cihazların ömrünü uzatmak ve daha verimli çalışmayı sağlamak amacıyla periyodik yapılan müdahale ve kontrollerdir. Periyodik bakımda yapılan işler: - Ana ve alt ürünlerin iç ve dış temizliği sürekli çalışan parçaların kontrolü

o    Bağlantı kontrolleri

o    Fonksiyon testleri

o    Disk temizleme

o    Virüs kontrolü

o    Verimi artırmaya yönelik ayarlamalar.

·         Yapılan işler müşteriye rapor edilir ve onay alınır. Periyodik bakım sıklığı üretici firma önerilerine uygun olarak, cihazların bulundukları ortama, çalışma durumuna, müşteri isteğine göre ayarlanır.

·         Süre Taahhütlü Teknik Servis Müşteri açısından kritik öneme sahip olan cihazlar için müşteri isteğine göre arızaya müdahale etme süreleri ve arıza giderme süreleri belirlenebilmektedir. Müdahale süreleri müşteri yerinde sürekli teknik servis personeli görevlendirilmediği durumda, şehir içinde 1 saate kadar inebilmektedir. Arıza giderme süreleri ise müşterinin sahip olduğu makine parkına ve dağılımına göre 2 saate kadar düşmektedir.

·         Garanti Hizmetleri Sözleşmeli Bakım Hizmetleri başlığı altında açıklanan hizmetler, satış sözleşmesinde belirtilen şekilde marka bağımsız olarak yerine getirilmektedir.

·         Montaj/Kurulum/Altyapı Bilcom Bilgisayar tarafından satılan ürünlerin müşteriye teslim edilmeden önce muayene edilmesi, parça montajı, yazılım ve donanım kurulumları, kullanıcı ayarlarının yapılması hizmetleri şirketimiz tarafından sağlanmaktadır.

·         Taşıma Sistemlerin sökülmesi, nakledilmesi ve yeniden kurulumu hizmetleri sağlanmaktadır.

·         Eğitim Müşteri yerinde firma çalışanlarına genel ofis veya özel program uygulamaları üzerine eğitim düzenlenir.